ravnovesje Archives - Sijem.si https://sijem.si/oznaka/ravnovesje/ Sijem, ko siješ ti. Sijem, torej sem. Fri, 26 Mar 2021 10:20:09 +0000 sl-SI hourly 1 https://sijem.si/wp-content/uploads/2017/05/cropped-sijem-logo-100x100.png ravnovesje Archives - Sijem.si https://sijem.si/oznaka/ravnovesje/ 32 32 Kakor zgoraj, tako spodaj. https://sijem.si/kakor-zgoraj-tako-spodaj/ Fri, 19 Feb 2021 10:28:43 +0000 https://sijem.si/?p=65241 Katerim čakram posvečaš več pozornosti?   Zanima me…ko meditiraš, se bolj posvečaš odpiranju tretjega očesa in kronske čakre ali so ti enako pomembne tudi spodnje čakre in prizemljitev?   Spomnim se svojih začetkov meditacije in poglabljanja vase, ko mi je bilo zelo pomembno odpiranje tretjega očesa, razvijanje jasnovidnosti, krepitev intuicije in povezovanje z višjim jazom.Preberite več

The post Kakor zgoraj, tako spodaj. appeared first on Sijem.si.

]]>
Katerim čakram posvečaš več pozornosti?

 

Zanima me…ko meditiraš, se bolj posvečaš odpiranju tretjega očesa in kronske čakre ali so ti enako pomembne tudi spodnje čakre in prizemljitev?

 

Spomnim se svojih začetkov meditacije in poglabljanja vase, ko mi je bilo zelo pomembno odpiranje tretjega očesa, razvijanje jasnovidnosti, krepitev intuicije in povezovanje z višjim jazom.

 

Prizemljevanje mi takrat ni bilo tako pomembno. Raje sem lebdela tam nekje zgoraj in se povezovala z angeli in drugimi bitji.

 

Posledica tega je bila, da sem sicer prejela kar nekaj uvidov, sporočil, idej, ki pa jih nikakor nisem mogla realizirati v vsakdanje življenje. Ker moje spodnje čakre niso bile pretočne, ničesar nisem mogla prizemljiti v to realnost.
Bila sem precej odzemljena.

 

Šele, ko sem se spoznala z reikijem, sem ugotovila, kako zelo pomembno je, da so vse čakre v ravnovesju. Naučila sem se jim posvečati enakomerno in vse informacije, ki sem jih prejela ‘zgoraj’, so se mi začele počasi uresničevati.
Prej se mi je zdelo, da nič ne morem ustvariti, da mi nekako nič ne uspe zrealizirati. Potem pa se je vse začelo prizemljevati. Ker sem se jih naučila uravnovesiti.

 

Šele takrat sem resnično razumela ta stavek: “Kakor zgoraj, tako spodaj.” 💚

 

Povezava z Zemljo in globoke korenine, so temelj za rast drevesa in za našo osebno rast. Če naši temelji niso stabilni, bo takšno tudi naše življenje.

 

Ne pozabi torej na spodnje čakre. V njih so shranjeni tudi naši družinski odnosi, občutek varnosti, preživetja in volje do življenja. Ko pozdravimo vse rane, ki izhajajo od tu, se naši temelji okrepijo. Postanemo trdni in močni kot tale drevo, ki ga najdeš na poti do Rožnika.

 

Takrat, se lahko povzpnemo še višje v nebo, se še bolj povežemo s seboj in z najsvetejšim delom znotraj nas.

Pri uravnovešanju tvojih čaker, ti lahko pomaga tale meditacija.

Naj ti koristi.

 

Objem,
Monika

The post Kakor zgoraj, tako spodaj. appeared first on Sijem.si.

]]>
Najpogostejša vprašanja o meditaciji https://sijem.si/najpogostejsa-vprasanja-o-meditaciji/ Tue, 15 Dec 2020 12:27:50 +0000 https://sijem.si/?p=55315 1. Kaj je meditacija? Meditacija je čudovito orodje, ki nas privede do globljega spoznavanja samega sebe. Je stanje, ki ga dosežemo, ko popolnoma sprostimo telo in umirimo um, vendar je meditacija veliko več kot le sprostitev. Z njo dosežemo višje stanje zavesti, ki nam omogoči, da na življenje pogledamo z drugačnega zornega kota. Omogoči namPreberite več

The post Najpogostejša vprašanja o meditaciji appeared first on Sijem.si.

]]>

1. Kaj je meditacija?

Meditacija je čudovito orodje, ki nas privede do globljega spoznavanja samega sebe. Je stanje, ki ga dosežemo, ko popolnoma sprostimo telo in umirimo um, vendar je meditacija veliko več kot le sprostitev. Z njo dosežemo višje stanje zavesti, ki nam omogoči, da na življenje pogledamo z drugačnega zornega kota. Omogoči nam vpogled vase in opazovanje lastnih misli, občutkov.

2. Kaj lahko dosežem z redno meditacijo?

Z redno meditacijo spoznamo, da nismo naš um, da nismo naše misli, in se ne poistovetimo s svojimi občutki. To ne pomeni, da izbrišemo vse misli in se popolnoma izklopimo, temveč jih opazujemo, sprejmemo, vendar se vanje ne zapletamo. Če smo pripravljeni, se nam začnejo odkrivati vzorci, prepričanja, ki nas omejujejo, in naša naloga je, da to razrešimo. Z meditacijo prisluhnemo sebi, spoznamo, kaj nas zares osrečuje. Okrepi se intuicija, in ko se odločimo, da ji bomo sledili, zaživimo mirno in harmonično. Tako lahko izboljšamo vsa področja svojega življenja, zmanjšamo stres in z njim povezane zdravstvene težave. Z meditacijo dvignemo raven energije in krepimo pozitivna občutja.

3. Kaj je namen meditacije?

Cilj meditacije je, da stanje, ki ga dosežemo med meditiranjem, ponotranjimo in smo vsak trenutek polno prisotni, da torej živimo tukaj in zdaj, v sedanjem trenutku.

4. Kako hitro lahko pridem do rezultatov?

Ko človek pride do spoznanja, da mora v življenje vnesti spremembe, in se odloči za meditacijo ali drug način za dosego tega cilja, večinoma pričakuje hitre rešitve, čudeže. Znanost in tehnika sta v zadnjih desetletjih tako napredovali, da enako pričakujemo tudi pri osebnostni rasti. Želimo si čudežnih tabletk, čarobne paličice, ki bi nas v hipu rešile vseh težav, naše življenje pa bi se spremenilo v pravljico. A tako ne gre. Osebnostna in duhovna rast zahtevata čas in predanost. To je proces, ki traja vse življenje, vendar je vreden truda. Pri meditaciji je bolj pomembna pot in ne cilj, zato naj bo tudi praksa osredotočena na pot. Sploh ni pomembno kako hitro lahko dosežemo stanje meditacije, naj fokus ne bo usmerjen v to. Pomembno je le to, da smo čim bolj prisotni v sedanjem trenutku.

5. Kaj naj naredim, ko se mi med meditacijo ves čas pojavljajo misli?

Ko začnemo z meditacijo, zelo pogosto začne delovati tudi naš um, misli bežijo sem in tja in se ne moremo osredotočiti. To je povsem normalno. Ko se zapletemo v lastne misli, lahko postanemo nemirni, jezni, nezadovoljni in opustimo meditacijo. Mislim predamo nadzor, kar nas utruja in nam jemlje energijo. Meditirati pa bi morali ravno v teh trenutkih. Tu je potrebna le vaja in vztrajnost in kar je najbolj pomembno je to, da se ne obsojamo, tudi če se nam to zgodi.

Sprva poskusimo meditirati 15 minut na dan in čas postopoma podaljšujemo. Ko pride misel, jo sprejmemo, vendar se ne ukvarjamo z njo. Pustimo, da gre mimo nas. Lahko si jo predstavljamo kot oblaček, ki se pojavi. Ko se misli zavemo, le pustimo, da gre oblaček mimo in nadaljujemo. Še en način, da lažje umirimo um je ta, da se tisti trenutek osredotočimo na dihanje in samo opazujemo vdih in izdih. Tako se počasi naučimo obrzdati svoj um in takrat postane naš zaveznik. Ko se naučimo usmeriti pozornost tja, kamor si želimo, postane naš pogled na svet bolj svoboden, jasen, širok, bolj smo pozorni in osredotočeni. Tako postanemo odprti za znake, ki nas vodijo na pravo življenjsko pot.

6. Kako naj se pripravim na meditacijo, da bom bolj umirjen/a?

Pred meditacijo je zelo dobro, da najprej sprostimo svoje telo in mišice. To lahko storimo z nekaj vajami iz joge ali kakšnimi drugimi telovadnimi in dihalnimi vajami. Ko je sproščeno naše telo in ko je umirjen naš dih, je veliko lažje sprostiti tudi naš um. Sama pa priporočam tudi sproščanje notranjih organov (v ta namen sem posnela meditacijo Notranji smehljaj, ki jo priporočam kot predpripravo na globljo meditacijo).

7. Ali lahko meditacijo dosežem le v sedečem (lotus) položaju?

Večinoma si predstavljamo, da je ‘pravilna’ meditacija le tista, pri kateri sedimo v položaju lotusa. To ni res. Meditacijo lahko dosežemo tudi med vsakodnevnimi opravili, če smo le v polnosti prisotni v sedanjem trenutku in se ne zapletamo v misli. Meditacijo lahko dosežemo tudi med poslušanjem pomirjujoče glasbe, med hojo, vrtnarjenjem, kuhanjem, slikanjem…

Buda je dejal: ”Kadar hodiš, hodi. Kadar stojiš, stoj. Kadar sediš, sedi. Ne nihaj sem in tja.” Pomembno je torej le to, da smo zavestno prisotni pri vsem, kar počnemo. To je umirjeno stanje uma in takrat se zgodi meditacija.

8. Kateri položaj je najbolj primeren za meditacijo?

Jaz pravim da tisti, ki je posamezniku najbolj udoben in pri katerem se počuti res sproščeno. Sama osebno najraje meditiram v ležečem položaju. Nekomu je bližje sedeči položaj, nekdo se odlično počuti v položaju lotusa. Tu smo si različni in prav je, da se poslušamo in izberemo tisti položaj, ki nam najbolj ustreza. Če izberemo položaj, ki naj bi bil najbolj ‘pravilen’ in nas v njem vse boli, nam je neudobno, ali nam zaspijo noge, ne bomo zmogli doseči stanja meditacije. Zato raje svetujem, da vsak izbere tak položaj, v katerem se počuti sproščeno in udobno.

9. Kdaj je najbolj primeren čas za meditacijo; zjutraj ali zvečer in kolikokrat na dan naj meditiram?

Tudi to je odvisno od vsakega posameznika. Kdor je jutranja oseba, mu običajno bolj ustreza, da meditira zjutraj. Kdor je bolj večerni tip osebe, bo raje meditiral zvečer. Jaz osebno nisem jutranji človek in najraje meditiram zvečer ali čez dan. Meditirajte takrat, ko vam to ustreza in tolikokrat kolikor želite vi sami. Zelo dobrodošlo je, da poskusimo meditacijo vpeljati v naš vsakdan, vsaj nekaj minut dnevno. Če nam to ne uspe, pa se ne obsojajmo. Bodimo prijazni in nežni do sebe. Ni pravil koliko časa bi morala trajati meditacija, zato svetujem, da vsak prisluhne in sledi le sebi. Ko se naučimo poslušati sebe in ravnamo v skladu s seboj, bomo vedno vedeli, kaj je za nas najboljše.

10. Med meditacijo se mi pojavljajo barve. Je to dobro?

Med meditacijo vsakdo doživlja različna občutja in to je super. Velikokrat se nam pojavijo barve, to je povsem normalno. Opazujte kaj se vam pojavlja in prisluhnite intuiciji, kaj vam ta občutja želijo sporočiti. Bolj ko smo prisotni s seboj, bolj smo v stiku z našo dušo ali višjim jazom. Počasi se nam okrepi intuicija in vsa ta videnja, ki jih doživljamo med meditacijo, nam lahko veliko sporočijo o nas samih. Zato opazujte in vprašajte, kaj za vas pomeni določena barva, simbol ali predmet? Kaj vam želi sporočiti? Prisluhnite in prejeli boste pravo sporočilo za vas.

11. Ali moram med meditacijo ves čas globoko dihati?

Ni potrebno globoko dihati ves čas. Na začetku je dobro, da telo sprostimo z nekaj globokimi vdihi in izdihi, nato pa pustimo, da dih postane naraven in umirjen in ga ne skušamo nadzorovati. Zelo dobro pa je, da se naučimo trebušnega dihanja. Tako dihanje je zelo zdravo in priporočljivo tako med meditacijo kot tudi v vsakodnevnem življenju.

12. Ali je bolje meditirati v tišini ali poslušati vodene meditacije?

To je popolnoma odvisno od želja, potreb, trenutnega počutja in stopnje zavedanja posameznika. Ko sem se sama začela spoznavati z meditacijo, so mi močno pomagale vodene meditacije. Takrat sem želela ozavestiti svoje vzorce, prepričanja, spoznati kdo sem, kakšen je moj namen… Vodene meditacije na določene tematike so mi pri tem zelo pomagale. Kasneje, ko sem določene vzorce in prepričanja, ki so me najbolj omejevala, ozavestila in jih spremenila, sem začutila, da lahko sedaj vse to dosežem tudi sama – v tišini. Mi pa še vedno (kljub temu, da meditiram že 10 let), včasih zelo ustreza, da si predvajam eno svojih posnetih meditacij. Sploh takrat, kadar je moja glava polna misli in bi težje umirila um, če bi meditirala v tišini. Moje posnetke vodenih meditacij najdete tukaj.

13. Ali je dobro, da se med meditacijo povezujem z vodniki?

Odvisno kakšen je namen meditacije. Povezujemo se lahko z duhovnimi in živalskimi vodniki, angeli, nadangeli, vnebovzetimi mojstri, ali celo dušami pokojnih. Običajno se z njimi povezujemo kadar želimo prejeti kakšen uvid, sporočilo ali vodstvo za dano situacijo. Če čutite, da se želite povezati z vodniki, jih prikličite, prosite za vodstvo in prisluhnite sporočilu, ki vam ga bodo predali. (V zvezi s tem, si lahko preberete še dva moja članka: Pomoč duhovnega sveta in Kako komuniciramo z ljubljenimi v nebesih). Če se želite povezati s svojim živalskim in duhovnim vodnikom, pa vam je lahko v pomoč meditacija, ki sem jo posnela v ta namen. Najdete jo tukaj.

14. Na kakšen način lahko od duhovnih vodnikov slišim sporočila?

Vsak od nas ima razvite različne čute zaznavanja. Običajno je eden od njih prevladujoč. Lahko imamo bolj izraženo jasnovidnost, jasnoslišnost, jasnočutnost ali jasnovednost. Moj prevladujoč čut je jasnočutnost, včasih pa se zgodi, da se mi določene informacije tudi vizualno pokažejo. Tako med terapijami ali meditacijami največkrat neko informacijo ali uvid začutim. Se je pa že zgodilo, da so se mi uvidi prikazali tudi vizualno. Z veliko vaje in redno prakso meditacij, se naši čuti vedno bolj razvijajo, krepi pa se tudi naša intuicija in zaupanje vase.

15. Kako lahko dosežemo globlje stanje meditacije?

Eden od načinov, kako lahko dosežemo globlje stanje meditacije je meditacija v theta stanju zavesti. Zato so skoraj vse moje vodene meditacije vodene na tak način, da vas najprej vodim v theta stanje, ki je stanje globoke relaksacije. Ko so naši možgani v theta valovanju, lahko učinkovito spremenimo svoja negativna prepričanja, odpravimo škodljive vzorce, spremenimo bolezen v zdravje, preobrazimo naša negativna čustva v pozitivna ter tako zaživimo srečnejše življenje. Ko se povežemo z izvorom vsega kar je, se naše možgansko valovanje avtomatsko prestavi v theta stanje zavesti, v katerem lahko dosežemo še globljo meditacijo. V tem stanju so zelo učinkovite tudi meditacije, ki so namenjene manifestaciji naših želja. Postopek, ki vas popelje do theta stanja in nasvete za uspešno manifestacijo, si lahko preberete v tem članku: 10 korakov do najhitrejše in najbolj uspešne manifestacije.

 

Vse moje zapise o meditacijah in ostalih tematikah si lahko preberete na mojem blogu

Posnetke mojih vodenih meditacij najdete tukaj

Z ljubeznijo,

Monika

 

 

The post Najpogostejša vprašanja o meditaciji appeared first on Sijem.si.

]]>
Kako uravnovesiti energije, da v življenje pritegnemo več obilja? https://sijem.si/kako-uravnovesiti-energije-da-v-zivljenje-pritegnemo-vec-obilja/ Wed, 15 Nov 2017 12:16:00 +0000 V vsakem živem bitju se pretaka življenjska energija. Stres, prekomerna negativna čustva in prepričanja, pa v nas ljudeh, ustvarjajo blokade. Če želimo, da je naše življenje izpopolnjujoče in polno obilja na vseh področjih, mora biti naše fizično in energijsko telo v ravnovesju. Ko smo v ravnovesju mi, bo takšno tudi naše življenje. V našem telesuPreberite več

The post Kako uravnovesiti energije, da v življenje pritegnemo več obilja? appeared first on Sijem.si.

]]>

energije ravnovesje obilje življenjeV vsakem živem bitju se pretaka življenjska energija. Stres, prekomerna negativna čustva in prepričanja, pa v nas ljudeh, ustvarjajo blokade. Če želimo, da je naše življenje izpopolnjujoče in polno obilja na vseh področjih, mora biti naše fizično in energijsko telo v ravnovesju. Ko smo v ravnovesju mi, bo takšno tudi naše življenje.

V našem telesu se nahaja sedem glavnih energijskih centrov, ki jih imenujemo čakre. Vsaka od njih je enako pomembna in če želimo biti povezani z energijo Zemlje in Vesolja, morajo biti vse v ravnovesju. Če se preveč posvečamo le zgornjim čakram in se povezujemo le z Vesoljno energijo, bomo imeli težave z materializacijo naših želja na Zemlji. Če se preveč posvečamo spodnjim čakram, pa bomo delovali preveč zemeljsko, brez duhovnega vidika. Pomembno je, da sta oba vidika v ravnovesju in da je naše telo v pretoku. Takrat energija teče nemoteno in takrat gremo lahkotno skozi življenje polno obilja.

1. ČAKRA (korenska)

Povezana je z našim odnosom do življenja. Povezana je z našo voljo, občutkom varnosti, samozavestjo. Če je v ravnovesju, smo povezani s sabo, dobro se počutimo v svoji koži in imamo urejeno družinsko in socialno življenje. V njej so shranjena tudi naša prepričanja iz naslova družine, denarja in življenja nasploh.

Nasvet: Poskrbite za svoje osnovne telesne potrebe, povezujte se z zemljo, sprehajajte se in izvajajte aktivnosti na prostem. Delajte na razreševanju vaših omejujočih prepričanj.

2. ČAKRA (sakralna ali spolna)

Tu so shranjene vse informacije o našem odnosu do sebe in našega telesa. Ta čakra odraža našo kreativnost, radost, navdušenje in je povezana s seksualnostjo in količino spolne energije. Predstavlja naš odnos do življenjskih užitkov. Če je v ravnovesju, se sprejemamo, smo ustvarjalni, radostni in čustveno stabilni.

Nasvet: Ukvarjajte se z aktivnostmi, v katerih uživate. Vzljubite svoje telo in spolnost.

3. ČAKRA (solarna ali trebušna)

Tu je sedež naše notranje moči, samopodobe, volje, samozavesti. Povezana je z našimi odnosi z drugimi. Če je v ravnovesju, se znamo soočati z našimi željami in strahovi, sprejemamo sebe in druge, smo pogumni in znamo postavljati meje, ko je to potrebno.

Nasvet: Krepite zaupanje vase in samozavest. Naučite se reči NE, ko to čutite. Bodite zvesti sebi in svojim vrednotam.

4. ČAKRA (srčna)

Tu se nahaja sedež naše duše. Povezana je s sprejemanjem in dajanjem, ki morata biti vedno v ravnovesju. Če je srčna čakra v ravnovesju, smo ljubeči in sočutni, čutimo ljubezen do sebe in drugih. Sprejemamo sebe in druge in čutimo povezavo s Stvarstvom.

Nasvet: Odpustite sebi in drugim, opustite preteklost in vadite hvaležnost. Naučite se najprej ljubiti sebe, da boste lahko dali ljubezen tudi drugim. Uravnovesite sprejemanje in dajanje.

5. ČAKRA (grlena)

Povezana je z izražanjem, komunikacijo. Če je v ravnovesju, znamo jasno izraziti svoja čustva, želje in misli. Znamo izraziti svojo resnico in prevzamemo odgovornost za svoje delovanje in izpolnjevanje svojih potreb.

Nasvet: Začnite zavestno izražati svoje želje, čustva, resnico na glas. Pogovarjajte se sami s seboj in bodite pozorni katere besede ves čas ponavljate, kajti življenje vam bo dalo še več tega. Če želite v svoje življenje pritegniti obilje, najprej prenehajte govoriti besedo NIMAM.

6. ČAKRA (tretje oko)

Povezana je s tem, kako dojemamo življenje, ki ga vidimo. Vidimo priložnosti ali samo ovire? Smo sposobni jasno videti? Če je v ravnovesju, zaupamo svoji intuiciji, zaupamo v svoje notranje vodstvo in smo sposobni širšega pogleda na situacijo. Sposobni smo izven čutnega zaznavanja in sprejemanja idej in uvidov.

Nasvet: Prisluhnite tišini v sebi in čim več meditirajte. Krepite svojo domišljijo z ustvarjalnimi dejavnostmi, ki so vam blizu.

7. ČAKRA (kronska)

Povezana je z duhovnim vodstvom, višjim jazom, z doživljanjem osebne duhovnosti, z univerzalno modrostjo in zavestjo. Če je v ravnovesju, smo sposobni sprejemati duhovno plat življenja in smo v stanju notranje harmonije in miru. Čutimo, da smo v stiku sami s seboj in zaupamo življenju.

Nasvet: Naučite se brezpogojne ljubezni in sprejemanja do sebe in vsega. Krepite vero in zaupanje v duhovno vodstvo in veliko, veliko meditirajte.

 

PODPORA REIKI ENERGIJE

Reiki je univerzalna življenjska energija, ki sprosti energijske blokade in vzpostavi energijski pretok v telesu. Reiki odpira srce za ljubezen in uravnovesi življenjsko energijo. Pomaga sprostiti čustvene in razumske blokade in krepi mentalno jasnost in kreativnost.

Reiki deluje na fizični, čustveni, mentalni in duhovni ravni ter nam nudi izjemno podporo pri osebnostni in duhovni rasti.

Tisti, ki ste v življenju prejeli uglasitev v reiki, si lahko poleg upoštevanja zgornjih nasvetov, pomagate tudi z reikijem. Vsak dan si roke polagajte po čakrah (na vsaki čakri 5 min). To vas bo izjemno podprlo in vam pomagalo, da boste ves čas ohranjali pretok v vašem telesu in bili v ravnovesju.

Če v reiki še niste uglašeni in čutite željo po tem, vam to od srca priporočam. Reiki je meni odprl nov svet v doživljanje energij in resnično postal način mojega življenja.

(V kolikor začutite, da bi uglasitev in tečaj reikija 1. stopnje želeli opraviti pri meni, si lahko več preberete TUKAJ.)

 

Upoštevajte zgornje nasvete, bodite v ravnovesju in obilje bo steklo na vseh življenjskih področjih.

 

Z ljubeznijo,

Monika Radič, certificirana vaditeljica joge smeha, meditacij, reiki mojstrica in učiteljica, praktik ThetaHealinga (basic, advanced, Manifesting and Abundance) ter Access Consciousness Bars praktik.

Objavljeno v spletni reviji Preventiva

Vir slike: www.preventivarevija.si

The post Kako uravnovesiti energije, da v življenje pritegnemo več obilja? appeared first on Sijem.si.

]]>
Tudi vi preveč razmišljate in nadzorujete? https://sijem.si/tudi-vi-prevec-razmisljate-in-nadzorujete/ Wed, 25 Oct 2017 10:37:00 +0000 V času v katerem živimo sedaj, imamo neskončno možnosti za osebno rast in duhovni razvoj. Danes imamo na voljo toliko različnih orodij, da lahko vsak izbere tisto, ki ga najbolj začuti zase glede na svoj trenutni nivo zavedanja. Živimo v času, kjer te nihče več ne gleda čudno, če mu omeniš, da meditiraš. Živimo vPreberite več

The post Tudi vi preveč razmišljate in nadzorujete? appeared first on Sijem.si.

]]>
tudi vi preveč razmišljate in nadzorujete?V času v katerem živimo sedaj, imamo neskončno možnosti za osebno rast in duhovni razvoj. Danes imamo na voljo toliko različnih orodij, da lahko vsak izbere tisto, ki ga najbolj začuti zase glede na svoj trenutni nivo zavedanja. Živimo v času, kjer te nihče več ne gleda čudno, če mu omeniš, da meditiraš. Živimo v času, ko že skoraj vsaka druga oseba obiskuje jogo, meditira in dela na sebi na različne načine. To je zelo dobro in lahko smo hvaležni, da nam ta doba to omogoča. Pa vendar, je treba tudi pri teh stvareh včasih malce ustaviti konje.

Sama sem se v raziskovanje sebe spustila pred šestimi leti. V teh šestih letih sem o sebi izvedela več kot v vseh letih mojega življenja skupaj. Zelo intenzivno sem začela čistiti svojo preteklo ‘nesnago’ in se udeleževala številnih delavnic in tečajev s področja osebne in duhovne rasti. Videla sem, da se je moje življenje korenito spremenilo na bolje in spoznala sem, da je učenje na tak način zame tisto pravo.

Dobro se zavedam, da učenja ne bo nikoli konec in tisti, ki misli, da je na sebi naredil že dovolj, v resnici ni naredil še nič. Ker pa sem po naravi kar precej zahtevna do sebe in bi vse imela narejeno že včeraj, me včasih preveč zanese. Rada bi naredila še to in to, se naučila še tega in tega, šla še na to in to delavnico, pri sebi razčistila še to in to. A treba se je zavedati, da bolj ko se poglabljaš vase, več stvari odkriješ. Globlje kot greš, bolj intenzivno je vse skupaj. In včasih, je treba vse malce upočasniti in dati v nižjo prestavo.

Teden dni nazaj, sem se znašla v takšni situaciji. Za mano je bil intenziven vikend in pri poglabljanju vase, so se začele odstirati nove plasti. Nova spoznanja o sebi, o odnosih z ljudmi okoli mene, spoznanja o vzrokih za določeno težavo, ki sem jih želela ozavestiti že dlje časa. Vso to doživljanje je bilo tako intenzivno, da sem se bila primorana ustaviti. Zakaj?

Ker sem situacijo skušala nadzorovati. Vse, kar sem ozavestila, sem skušala ‘popredalčkati’. Bilo je toliko novih spoznanj, da nisem vedela kam z njimi. Vse sem želela analizirati in razumeti z umom. In ker nekaterih stvari naš um enostavno ne zmore razumeti, sem se počutila izgubljeno. Počutila sem se, kot da sem popolnoma izgubila kontrolo nad sabo. In točno to je bilo tisto, kar sem rabila. Izgubiti kontrolo. Opustiti razum. Zdelo se mi je, da se je vsega nabralo preveč in da toliko stvari naenkrat ne zmorem ozavestiti. A Vesolje, nam nikoli ne naloži več, kolikor smo v danem trenutku zmožni prenesti. Z namenom se mi je odstrlo toliko plasti, da sem se bila primorana ustaviti, popolnoma opustiti nadzor in pozabiti na um.

Na neki točki sem začutila, da je tokrat dovolj, da se samo prepustim, predam vso težo Vesolju, angelom, drevesu in samo zaupam. In čeprav se je moj um kmalu spet oglasil in me skušal prepričati, da prepuščanje ni nič drugega kot zatiskanje oči, je bilo srce tokrat močnejše in na srečo popolnoma ovrglo teorijo uma.

Ko sem se končno popolnoma prepustila, izklopila um, izklopila vse misli, popolnoma opustila ves nadzor in vso težo samo predala Vesolju, se je vse kar sem želela prej narediti razumsko, na neki višji ravni uredilo samo od sebe. Vse se je ‘popredalčkalo’ in vse se je razjasnilo samo od sebe. In vsa teža je odšla. Ko sem na situacijo nato pogledala z višje perspektive, sem jo doživela v povsem drugačni luči. Brez nadzora, brez obsojanja in brez velikih pričakovanj do same sebe. Samo popolna lahkotnost in sprejemanje. In šele takrat sem lahko vsa ta nova spoznanja resnično ozavestila in sprejela. Zanimivo pa je, da se je takrat pomiril tudi moj um in spoznal, da s tem ko ne narediš nič, včasih narediš več.

Če ste tako kot jaz, pogosto prezahtevni do sebe, če se tudi vam vklopi močna potreba po kontroli, po razumevanju vsega, potem tole berete z namenom.

Čas je, da se iz mentalne ravni, dvignemo na višjo – duhovno raven. Pot do tu je težavna toliko, kot je močan naš mental, a razgled od tu, je vreden vsega.

Ko se vam zdi, da je vsega preveč, opustite nadzor, nehajte razmišljati in se samo prepustite. Najdite svoj način, ki deluje za vas. Če vam je blizu narava, pojdite na sprehod, povežite se z drevesi, vodo, vetrom, zemljo in samo predajte vse kar čutite, da je za vas pretežko. Če čutite angele, jih prosite za pomoč, za zdravljenje in jim vse samo predajte. Najdite svoj način in vso težo samo spustite. Brez potrebe po nadzoru in razumevanju. Samo spustite in zaupajte, da je vse točno tako, kot je prav.

Zaupajte, da je popolnoma v redu, če ne naredimo nič. Včasih s tem naredimo veliko več.

 

Monika Radič, certificirana vaditeljica joge smeha, meditacij, reiki mojstrica in učiteljica, praktik ThetaHealinga (basic, advanced, Manifesting and Abundance) ter Access Consciousness Bars praktik.

Objavljeno v spletni reviji Preventiva

Vir slike: www.preventivarevija.si

The post Tudi vi preveč razmišljate in nadzorujete? appeared first on Sijem.si.

]]>
Dobro se z dobrim vrača https://sijem.si/dobro-se-z-dobrim-vraca/ Thu, 14 Sep 2017 07:58:00 +0000 Rek, ki še kako drži, a na žalost velika večina ljudi vanj ne verjame. Namesto tega vse prevečkrat slišim ljudi, ki se kot pijanec plota oklepajo reka: ”Dobrota je sirota.” Razlika je v naši miselnosti, v naši naravnanosti, v našem namenu in pričakovanjih. Zakaj se zdi, da se nekaterim ljudem ves čas dogajajo lepe stvari,Preberite več

The post Dobro se z dobrim vrača appeared first on Sijem.si.

]]>
dobro se z dobrim vračaRek, ki še kako drži, a na žalost velika večina ljudi vanj ne verjame. Namesto tega vse prevečkrat slišim ljudi, ki se kot pijanec plota oklepajo reka: ”Dobrota je sirota.”

Razlika je v naši miselnosti, v naši naravnanosti, v našem namenu in pričakovanjih.

Zakaj se zdi, da se nekaterim ljudem ves čas dogajajo lepe stvari, nekaterim pa slabe? Ni slabih, ne dobrih, vse je stvar percepcije. Zakaj se nekaterim ljudem ves čas odpirajo nove priložnosti, nekaterim pa ne? Prav zaradi njihove naravnanosti. Če smo odprti za sprejemanje in pozitivno naravnani, bodo tudi naše oči odprte in le tako lahko priložnosti opazimo in jih spustimo v naše življenje.

Če pa smo osredotočeni le na negativne stvari si avtomatsko zapremo vrata sprejemanju lepih trenutkov in pozitivnih priložnosti. Takšni ljudje potem gojijo tudi zamere do tistih, ki jim uspeva in so polni nevoščljivosti. Ti ljudje navadno največkrat rečejo: ”On ima pač srečo. Njemu je bila sreča položena v zibko. Njemu je lahko, ker ima bogate starše, ker je podedoval stanovanje itd.” S tem sami sebi nekako opravičujejo svojo ‘nesrečo’ in pozabljajo, da so sami odgovorni zanjo. Namesto, da bi spremenili sebe in svojo naravnanost, so polni izgovorov, nevoščljivosti, jeze in zamer.

Vse je energija in takšno energijo kakršno oddajamo sami, takšno tudi dobivamo nazaj. Dobro se z dobrim vrača, prav tako pa se slabo vrača s slabim. Če delamo slabo, ne moremo pričakovati, da se nam bo vrnilo dobro. Če delamo dobro, pa se nam bo zagotovo povrnilo dobro. Tu pa obstaja le en ‘hakeljc’.

Včasih se nam namreč zgodi, da naredimo nekaj dobrega za neko osebo, potem pa nam ta oseba ne vrne enako z dobrim. Takrat rečemo: ”Dobrota je sirota.” Zakaj pride do tega? Zaradi našega namena in zaradi naših pričakovanj. Če smo naredili nekaj dobrega za to osebo z namenom, da nam bo ta oseba nekaj drugega dala v zameno, to ni dobrota, ampak preračunljivost. Temu dejanju smo pripeli pričakovanja in se na koncu počutili slabo, ker jih oseba ni izpolnila.

Naše dejanje torej ni bilo dejanje iz čiste dobrote, temveč je bila investicija. Pri investicijah pa vemo, da lahko včasih izgubimo, včasih pa dobimo. Vsekakor smo tudi v tem primeru dobili povračilo. Takšno energijo kot smo oddali, smo jo tudi prejeli. Le naša percepcija je bila drugačna. Mislili smo, da smo naredili dobro, v resnici pa smo prejeli točno to, kar smo dali. Če smo pri tem razočarani, je prav da se zavedamo, da smo v resnici lahko razočarani le nad samim seboj.

Ko dajemo, mora biti to iskreno od srca, brez pričakovanj in s čistimi nameni. Takrat lahko rečemo, da smo naredili dobro in le takrat se nam dobro v enaki meri povrne nazaj. Včasih se nam povrne po isti poti, včasih se nam povrne na čisto drugem področju in vedno se zgodi takrat, ko tega sploh ne pričakujemo. To so najlepša darila in takrat te oblije neverjetna hvaležnost. Šele takrat lahko rek ”Dobro se z dobrim vrača,” razumemo v pravem pomenu besede.

Zato ko dajete, dajte od srca. Brez skritih namenov, brez pričakovanj. Če brezdomcu podarite denar, ga dajte od srca, s čistimi nameni. Ne sprašujte se, kaj bo naredil s tem denarjem in ne razmišljajte o tem ali si bo šel še isto minuto kupiti alkohol. To ni več vaša stvar. Če ste začutili, da bi mu radi dali denar, mu ga dajte, pozabite na to in pojdite dalje. Če pa mu boste denar dali z namenom, da Vesolju in drugim ljudem pokažete kako ‘dobrosrčna’ oseba ste in pričakovali, da se vam bo zaradi tega uresničilo nekaj, kar si želite, potem denar raje obdržite.

Zapomnite si, da je dajanje enako pomembno kot sprejemanje. Nekdo, ki le daje, a ne zna sprejemati, bo izčrpan. Tisti, ki le sprejema, a nič ne daje, postane sebičen. Zato poskrbite, da enakovredno dajete in sprejemate. Takrat smo v ravnovesju, pozitivno naravnani in zato nove priložnosti z lahkoto pridejo do nas. Takrat šele resnično začutimo, da je naše dajanje iskreno. In šele takrat znamo tudi resnično sprejemati brez občutka, da si tega ne zaslužimo.

Ko dajete, dajte iz ljubezni in ko sprejemate, sprejmite z veliko mero hvaležnosti.

 

Monika Radič, certificirana vaditeljica joge smeha, meditacij, reiki mojstrica in učiteljica, praktik ThetaHealinga (basic, advanced, Manifesting and Abundance) ter Access Consciousness Bars praktik.

Objavljeno v spletni reviji Preventiva

Vir slike: www.preventivarevija.si

The post Dobro se z dobrim vrača appeared first on Sijem.si.

]]>
10 korakov do najhitrejše in najbolj uspešne manifestacije, članek v reviji Preventiva https://sijem.si/10-korakov-najhitrejse-najbolj-uspesne-manifestacije-revija-preventiva/ Tue, 22 Aug 2017 14:28:42 +0000 https://www.joga-smeha.com/?p=1487 Tokrat vam razkrivam najhitrejši način za uspešno manifestacijo, katerega vsak dan uporabljam tudi sama, zato vem, da resnično deluje. Obstaja več različnih frekvenc možganskih valov: beta, alfa, theta, delta in gama. Možganski valovi so nenehno v gibanju in ustvarjajo vse vrste frekvenc. Vse, kar mislimo in naredimo, uravnavajo ravno te frekvence. Z vstopom v možganskoPreberite več

The post 10 korakov do najhitrejše in najbolj uspešne manifestacije, članek v reviji Preventiva appeared first on Sijem.si.

]]>
10 korakov do najhitrejše in najbolj uspešne manifestacije

Tokrat vam razkrivam najhitrejši način za uspešno manifestacijo, katerega vsak dan uporabljam tudi sama, zato vem, da resnično deluje.

Obstaja več različnih frekvenc možganskih valov: beta, alfa, theta, delta in gama. Možganski valovi so nenehno v gibanju in ustvarjajo vse vrste frekvenc. Vse, kar mislimo in naredimo, uravnavajo ravno te frekvence.

Z vstopom v možgansko valovanje theta, lahko učinkovito spreminjamo svoja negativna prepričanja, odpravimo škodljive vzorce, spremenimo bolezen v zdravje in preobrazimo naša negativna čustva v pozitivna ter tako zaživimo srečnejše življenje. Najhitrejši in najučinkovitejši način za uspešno manifestacijo, je torej z vstopom v možgansko valovanje theta.

Ko manifestiramo določeno stvar, moramo vedno naročiti, da je v naše najvišje in najboljše dobro. Včasih namreč mislimo, da je nekaj dobro za nas in si na vsak način želimo to doseči, to pa ni nujno vedno res. Če si želimo manifestirati delovno mesto, katerega ima sedaj nekdo drug, moramo vedno naročiti, da je to v najvišje dobro vseh vpletenih. Etika je tu zelo pomembna, ker nikoli ne manifestiramo v škodo druge osebe! Zapomnite si, da se nam vse vrača kot bumerang. Dobro z dobrim, slabo s slabim. Ne delajte drugim tistega, česar ne bi želeli, da vam storijo drugi. To velja tudi za manifestacijo partnerskega odnosa, v kolikor manifestirate odnos s točno določeno osebo. Vedno naročite, da je manifestacija v najvišje dobro vseh vpletenih!

 

1. korak: Odstranimo vsa omejujoča prepričanja, ki bi ovirala našo manifestacijo (več o tem si preberite v članku: ”Zakaj manifestacija včasih ne deluje?”) in: ”Omejujoča prepričanja-kako se jih osvoboditi?”)

2. korak: Natančno opredelimo jasno namero, kaj in zakaj si to želimo. Naj bo čim bolj jasna in natančna. Če manifestirate denar, je lažje manifestirati namen, torej kaj boste s tem denarjem plačali. V primeru, da želite denar porabiti za potovanje, raje manifestirajte potovanje, namesto denarja. Ali pa jasno definirajte denar za nakup letalske karte.

3. korak: Pazimo na besede! Vedno manifestiramo v pozitivni trditvi, nikoli ne uporabljamo besede ”ne”. Torej, nikoli ne rečemo: ”da ne bi bil reven/bolan/samski,” temveč: ”da bi bil bogat/zdrav/v srečnem partnerskem odnosu”…

4. korak: Sprostite se, skozi stopala v telo vdihnite Zemeljsko energijo in skozi vrh glave v telo izdihnite Vesoljno energijo, da se povežete z obema poloma.

5. korak: Predstavljajte si, da vas obdaja velik mehurček, ki vas počasi dviga mimo oblakov, mimo zvezd, vas dvigne visoko nad planete v neskončnost Vesolja…

6. korak: Okoli vas je polno sijočih belih luči. Mehurček vas dviga še višje, kjer se znajdete med temnimi lučmi. Ne bojte se, kajti to je le prehod in ko se dvignete še višje, se znajdete med še bolj sijočimi lučmi kot prej. Dvignete se še višje skozi želatinasto snov mavričnih barv. Ko se dvigujete še višje, se pred vami pojavi kvadratno okence. Ko vstopite skozi to okence, vas obda sijoča biserno modra svetloba Kreatorja. Začutite, da ste eno s to svetlobo, da ste eno z vsem kar je in začutite kako vas polni z brezpogojno ljubeznijo.

7. korak: Sedaj svojo namero jasno naročite ali ukažete. (Nikoli ne prosimo! Tako kot ne prosimo psa naj pride k nogi, temveč mu to ukažemo. S tem se postavimo v energijo odločnosti.) Ko jasno izrazite kaj si želite, zaključite z: ”Hvala. Končano je, končano je, končano je.”

8. korak: Vizualizirate svojo željo, kako JE ŽE izpolnjena. Začutite vse prijetne občutke, ki jih ob tem doživljate, si narišete nasmešek na obraz.

9. korak: Začutite globoko in iskreno hvaležnost v svojem srcu za to, kar že imate. (Zares začutite, kot da to že imate.) Nekaj časa ostanite v teh občutkih, pustite da hvaležnost preplavi vaše telo. (O učinku hvaležnosti, si lahko več preberete v članku: ”Hvaležnost je pot do obilja”)

10. korak: Počasi dovolite, da vas mehurček spušča nazaj v telo, prostor in čas v katerem se nahajate. Poskrbite, da se dobro prizemljite z globokimi vdihi in izdihi. Vdihnete Zemljino energijo v stopala, začutite svoje telo, ga nežno premaknete in ko ste pripravljeni, odprete oči.

 

Po manifestiranju ne bodite nestrpni, kdaj se vam bo vaša namera uresničila. Preprosto ostanite v teh občutkih hvaležnosti, kot da je vse to že sedaj v vašem življenju. Ko se vaša manifestacija uresniči, pa se ne pozabite iskreno in globoko od srca zahvaliti sebi, življenju, Vesolju, vsemu kar je… Zapomnite si: bolj ko smo hvaležni, več obilja pritegnemo v naše življenje.

In še nekaj…vaja dela mojstra! Ne pričakujte, da boste že v prvem poskusu obvladali vstop v theta stanje zavesti. Z veliko volje, vaje in meditacije, pa vam bo to zagotovo uspelo.

 

Želim vam uspešno kreiranje življenja kakršnega si želite, v vaše najvišje in najboljše dobro!

 

Monika Radič, za revijo Preventiva, 5.8.2017.

The post 10 korakov do najhitrejše in najbolj uspešne manifestacije, članek v reviji Preventiva appeared first on Sijem.si.

]]>
Zdravilni zvoki za zdrave notranje organe https://sijem.si/zdravilni-zvoki-za-zdrave-notranje-organe/ Mon, 24 Jul 2017 10:28:00 +0000 http://sijem.si/2017/07/24/zdravilni-zvoki-za-zdrave-notranje-organe/ Vsi vemo, da naša čustva močno vplivajo na naše razpoloženje. Vemo tudi to, da pozitivna čustva spodbujajo našo pozitivno naravnanost v življenju. Malokdo pa se zaveda, da čustva močno vplivajo tudi na notranje organe. Zahodna medicina šele sedaj priznava to, kar tradicionalna kitajska medicina ve že tisočletja. Ko nas nekaj ali nekdo ujezi, običajno rečemo:Preberite več

The post Zdravilni zvoki za zdrave notranje organe appeared first on Sijem.si.

]]>

zdravilni zvoki za zdrave notranje organeVsi vemo, da naša čustva močno vplivajo na naše razpoloženje. Vemo tudi to, da pozitivna čustva spodbujajo našo pozitivno naravnanost v življenju. Malokdo pa se zaveda, da čustva močno vplivajo tudi na notranje organe.

Zahodna medicina šele sedaj priznava to, kar tradicionalna kitajska medicina ve že tisočletja. Ko nas nekaj ali nekdo ujezi, običajno rečemo: ”Kako mi greš na jetra!” Ne zavedamo pa se, da to niso le besede, temveč gre vsa nakopičena jeza zares v naša jetra. V ljudeh se prepleta več različnih čustev. Včasih čutimo jezo, žalost, spet drugič veselje, srečo, radost in vse to je popolnoma normalno.

Nekateri ‘duhovni’ učitelji napačno učijo, da se je treba vseh negativnih čustev znebiti, ter da je potrebno razmišljati le pozitivno. To je nemogoče in celo škodljivo, ker na tak način negativna čustva le potlačimo. Kitajska medicina pravi, da je potrebno poskrbeti le za to, da so naša čustva v ravnovesju. Težava nastane takrat, ko je negativnih čustev preveč. Takrat se poruši ravnovesje, to pa postopoma privede do različnih bolezni. Zavedati se moramo, da naši organi shranjujejo naša čustva in da je vsak organ zadolžen za določena čustva. Če želimo biti zdravi, namenimo svojo pozornost tudi našim notranjim organom, ki vsak dan delujejo v naše dobro po svojih najboljših močeh.

Obstaja enostavna a zelo učinkovita tehnika, s katero si lahko pomagamo, da iz naših organov odstranimo prekomerna škodljiva čustva, ki so se nakopičila v njih. To so specifični zvoki za specifična zdravljenja. Stari modreci so trdili, da lahko ta tehnika premaga vsako težavo in bolezen. Zdravilni zvoki preobražajo prekomerna negativna čustva, sproščajo telo, razstrupljajo in prečiščujejo notranje organe in izboljšujejo imunski sistem. Fizično zdravljenje se začne, ko prečistimo čustveno nesnago.

Vsi vemo, da zemlja rabi organske odpadke, da jih kompostira in jih uporabi za svojo rast. Ne vemo pa, da zemlja potrebuje tudi naše ‘čustvene odpadke’. Kadar občutimo jezo, žalost, zamero itd. ne pošiljajmo teh občutkov v Vesolje, ker tam nimajo kaj početi z njimi. Te občutke raje vizualizirajmo v zemljo. Medtem ko te sive negativne občutke pošiljamo v zemljo, pa hkrati za vsak organ posebej izvedemo zdravilni zvok. Za izvajanje te tehnike in za lažjo vizualizacijo je zelo pomembno, da vemo, kako izgledajo notranji organi.

Ko izdihnemo vse škodljive občutke iz naših organov, pa jih napolnimo z energijo notranjega smehljaja. Smehljaj, ki ga pošljemo našim organom ima nanje zelo blagodejen učinek in jih napolni s toplino, mirom in ljubeznijo. Organi postanejo mehkejši, bolje opravljajo svoje delo, to pa vpliva tudi na naše počutje. Stari kitajski mojstri so verjeli, da trajni notranji smehljaj – smehljaj samemu sebi, zagotavlja srečo, zdravje in dolgo življenje.

 

PLJUČA
Škodljiva čustva, ki se nabirajo v naših pljučih so: tesnoba, raztresenost, depresija, žalost. Ko začutimo, da katerokoli čustvo prevladuje in da ga je preveč, vizualiziramo te občutke v zemljo. Med izdihom rečemo SSSSS. To lahko ponovimo tolikokrat kot začutimo, da potrebujemo. Ko končamo, pljuča napolnimo s smehljajem in vizualiziramo belo barvo, ki polni naša pljuča. Vanje vdihnemo pozitivne občutke: pogum, pravičnost, odpuščanje.

LEDVICE
Škodljivi občutki, ki se nabirajo v naših ledvicah so: strah, stres, anksioznost, fobije, paranoja. Ko začutimo, da katerikoli občutek prevladuje ali ga je preveč, vizualiziramo te občutke v zemljo. Med izdihom rečemo FUUUU (kot bi upihnili svečo). Ko končamo, ledvica napolnimo s smehljajem in vizualiziramo temno modro barvo, ki polni naša ledvica. Vanje vdihnemo občutke miru in nežnosti.

JETRA
Škodljivi občutki, ki se nabirajo v naših jetrih so: jeza, ljubosumje, razočaranje, krivda, zamere, nervoznost, agresija, impulzivnost. Ko začutimo, da katerikoli občutek prevladuje ali ga je preveč, vizualiziramo te občutke v zemljo; med izdihom rečemo ŠŠŠŠŠ. Ko končamo, jetra napolnimo s smehljajem in vizualiziramo zeleno barvo, ki polni naša jetra. Vanje vdihujemo prijaznost.

SRCE
Občutki, ki škodujejo srcu so: nepotrpežljivost, sovraštvo, aroganca, vznemirjenost. Ko začutimo, da katerikoli občutek prevladuje ali ga je preveč, vizualiziramo te občutke v zemljo; med izdihom rečemo HOOOO. Ko končamo, srce napolnimo s smehljajem in vizualiziramo rdečo barvo, ki polni naše srce. Vanj vdihnemo občutke ljubezni, radosti, samospoštovanja.

VRANICA
Škodljivi občutki, ki se nabirajo v naši vranici so: skrbi, vznemirjenost, nezaupanje, samopomilovanje, razglabljanje. Ko začutimo, da katerikoli občutek prevladuje ali ga je preveč, vizualiziramo te občutke v zemljo; med izdihom rečemo HUUUU. Ko končamo, vranico napolnimo s smehljajem in vizualiziramo rumeno barvo, ki polni našo vranico. Vanjo vdihnemo občutke stabilnosti, iskrenosti, sreče (naša vranica odlično deluje takrat, kadar smo srečni).

 

*Vsak posamezni zvok lahko ponovimo tolikokrat kot začutimo, da ga potrebujemo. Vsak zvok lahko izvajamo posamično, (če npr. čutimo jezo, lahko naredimo zvok le za jetra) ali pa vse skupaj. Če se odločimo za izvedbo vseh petih zvokov, upoštevajmo zgornji vrstni red.

 

»Bodite prijazni do sebe in svojega telesa. Poskrbite, da bo vaše telo, um in duh vedno v ravnovesju. In naj bodo vaši ustni kotički večino dneva usmerjeni navzgor!«

 

Monika Radič, certificirana vaditeljica joge smeha, meditacij, reiki mojstrica in učiteljica, praktik ThetaHealinga (basic, advanced, Manifesting and Abundance) ter Access Consciousness Bars praktik.

Objavljeno v spletni reviji Preventiva

Vir slike: www.preventivarevija.si

The post Zdravilni zvoki za zdrave notranje organe appeared first on Sijem.si.

]]>
Reiki: Zdravilna moč polaganja rok https://sijem.si/reiki-zdravilna-moc-polaganja-rok/ Mon, 10 Jul 2017 10:53:00 +0000 http://sijem.si/2017/07/10/reiki-zdravilna-moc-polaganja-rok/ Zdravilno moč polaganja rok poznamo že toliko časa, kot je znano človeštvo. To znanje je zapisano v nas in je postalo nagonsko – ko na telesu začutimo bolečino, avtomatsko tja položimo roke. Podobno lahko opazimo tudi pri živalih, ko si ližejo boleča mesta. Včasih je bil reiki v splošni rabi, po legendi naj bi gaPreberite več

The post Reiki: Zdravilna moč polaganja rok appeared first on Sijem.si.

]]>
reiki zdravilna moč polaganja rokZdravilno moč polaganja rok poznamo že toliko časa, kot je znano človeštvo. To znanje je zapisano v nas in je postalo nagonsko – ko na telesu začutimo bolečino, avtomatsko tja položimo roke.

Podobno lahko opazimo tudi pri živalih, ko si ližejo boleča mesta. Včasih je bil reiki v splošni rabi, po legendi naj bi ga na območje današnjega Tibeta in Indije prineslo staro ljudstvo Mu. Prenašal se je preko ustnega izročila z mojstra na učenca. Ponovno pa je reiki, kot sistem naravnega zdravljenja odkril dr. Mikao Usui v 19. stoletju.

”REI” pomeni univerzalno, ”KI” pomeni življenjska energija. Reiki je torej univerzalna življenjska energija, ki se pretaka v vsem, kar je živo. Jaz pa bi reiki poimenovala ‘zdravilna energija ljubezni,’ ker je stik z reiki energijo tako ljubeč in pomirjujoč kot je lahko le brezpogojna Božanska ljubezen. Ta energija je tako nežna, mehka in ljubeča. V današnjem stresnem načinu življenja pogosto občutimo pomanjkanje energije in hiter življenjski tempo, nas postopoma odmika od samih sebe. Ustvarijo se blokade, saj energija ne teče svobodno, to pa posledično vodi tudi v bolezni. Zato je zelo pomembno, da znotraj nas zopet vzpostavimo ravnovesje, tako kot je v ravnovesju vsa narava.

Za delo z reikijem je potrebna uglasitev oz. iniciacija. Reikist vzpostavi povezavo z Božansko in Zemeljsko energijo, ki se združita v srcu. Energija nato steče preko dlani reikista tja, kamor jo usmeri. Z reiki energijo lahko pomagamo tudi živalim in rastlinam ali pa energetsko napolnimo vodo in hrano. Reiki ni povezan z nobeno religijo, saj je energija le ena in je univerzalna. Z reikijem si lahko pomagamo pri zdravstvenih težavah, nudi pa nam tudi izjemno podporo pri osebni in duhovni rasti. Reiki lahko deluje le pozitivno, ne more škoditi, saj predstavlja brezpogojno ljubezen.

Izvaja se s polaganjem rok, z dotikom ali na daljavo. Reikist, ki izvaja reiki, je prevodnik univerzalne življenjske energije. Na to energijo ne more vplivati, niti na način njenega delovanja, saj je le v vlogi posrednika te energije. Prejemnik reiki podpore mora biti odprt in pripravljen za delo na sebi, če želi, da mu reiki kar najbolj pomaga. Reiki je zelo nežna energija, primerljiva z ljubeznijo in nikakor ne more škoditi. Prejemnik vedno prejme takšno energijo, kot je v njegovo najvišje dobro in kot jo je tisti trenutek pripravljen sprejeti.

Reiki je čudovito orodje, s katerim lahko odpravimo vzrok naše težave, saj deluje na fizični, mentalni, čustveni in duhovni ravni. Vsaka težava ali bolezen se največkrat začne na višjih ravneh, šele na koncu se pojavi na fizični ravni. Ko se z reiki energijo dotaknemo vseh ravni hkrati, se v telesu aktivira samozdravljenje in pogosto se zgodi, da težava na fizični ravni sama od sebe izgine. Pomembno je, da odkrijemo vzrok naših težav, v nasprotnem primeru je zdravljenje le simptomatsko in težava se lahko ponovi.

Reiki nam lahko pomaga pri lajšanju bolečin, pospeši okrevanje po bolezni in celjenje ran, pomirja in deluje antistresno, sprosti energetske blokade in vzpostavi energijski pretok v telesu. Izboljša naše počutje, pomaga sprostiti čustvene in razumske blokade, odpira srce za ljubezen, krepi pozitivni odnos do življenja. Telo podpre, da se začne naravno samozdravljenje in v njem vzpostavi ravnovesje. Z njegovo pomočjo lahko ozavestimo vzroke naših težav, močno pa nas podpre tudi pri duhovni rasti.

Obstajajo tri stopnje uglasitev v reiki energijo, tretja stopnja pa se deli na dve pod stopnji: mojstrsko in učiteljsko. Slednja je namenjena vsem, ki želijo posvetiti svoje življenje reikiju in ga predajati naprej.

 

Kaj je reiki dal meni?

V reiki sem se zaljubila na prvi dotik. Kadarkoli sem se znašla v čustvenem neravnovesju, sem položila roke na srce. V nekaj minutah sem začutila brezpogojno ljubezen, občutek miru, topline in občutki tesnobe so odšli z naslednjimi izdihi. Reiki me popolnoma sprosti, umiri in uravnovesi energije, hkrati pa mi pokaže vzrok mojih čutenj, s katerim ozavestim svoj izziv in se odprem pozitivni spremembi. Reiki je postal moj način življenja, saj me močno spodbuja in mi pomaga pri osebnostni in duhovni rasti.

Uporabljam ga vsak dan in moje srce je odprl za še več ljubezni, še več hvaležnosti. Občutkov, ki me preplavijo, ko izvajam reiki drugi osebi, pa se ne da opisati z besedami. Vsakič znova me oblije takšna hvaležnost, da sem lahko v vlogi posrednice te čudovite energije in da lahko opazujem celoten proces. Neizmerno sem hvaležna, da je reiki postal del mene in osrečuje me, da ga lahko delim z drugimi. Moj namen je predajati to znanje vsakomur, ki to začuti, ker si želim, da ima vsak orodje v svojih rokah in da si lahko pomaga sam.

 

Če želiš reiki energijo začutiti tudi ti, dobrodošel/a na tretma.

Če čutiš, da reiki kliče tudi tebe, si več o tečaju 1. stopnje preberi tukaj.

 

Z vami delim načela tradicionalnega reikija po dr. Mikao Usui-ju:

Samo danes ne skrbi.
Samo danes se ne jezi.
Spoštuj svoje starše, učitelje in starejše.
Živi pošteno.
Bodi hvaležen/na za vse, kar ti prinaša življenje.

Dodajam pa še eno svoje:
Ne dovoli, da mine dan, v katerem se nisi vsaj enkrat nasmejal/a.

 

Monika Radič, certificirana vaditeljica joge smeha, meditacij, reiki mojstrica in učiteljica, Access Consciousness Bars facilitatorica, praktik Accessovih telesnih procesov in MSTR terapevtka.

Objavljeno v spletni reviji Preventiva

Vir slike: www.preventivarevija.si

The post Reiki: Zdravilna moč polaganja rok appeared first on Sijem.si.

]]>
Meditacija Notranji smehljaj https://sijem.si/meditacija-notranji-smehljaj/ Sun, 05 Mar 2017 16:33:16 +0000 https://www.joga-smeha.com/?p=544 Taoisti so verjeli, da ni dovolj, da dosežemo globoko in trajno sproščeno stanje s tem, ko sprostimo mišičevje in pomirimo živce, temveč se moramo sprostiti v naših najbolj notranjih telesnih delih, v življenjsko pomembnih organih. Ko to dosežemo, takrat je sproščena tudi naša duša. S tehniko notranjega smehljaja ogovorimo in z ljubeznijo uravnotežimo ter sprostimoPreberite več

The post Meditacija Notranji smehljaj appeared first on Sijem.si.

]]>
Taoisti so verjeli, da ni dovolj, da dosežemo globoko in trajno sproščeno stanje s tem, ko sprostimo mišičevje in pomirimo živce, temveč se moramo sprostiti v naših najbolj notranjih telesnih delih, v življenjsko pomembnih organih. Ko to dosežemo, takrat je sproščena tudi naša duša. S tehniko notranjega smehljaja ogovorimo in z ljubeznijo uravnotežimo ter sprostimo naše notranje organe.

Smehljaj je znak ljubezni, deluje ogrevajoče in sproščujoče, obenem pa se skozi nasmeh pri človeku vzpostavi sposobnost sprejemanja in dajanja ljubezni. Stari Kitajski mojstri so verjeli, da trajni notranji smehljaj, smehljaj samemu sebi zagotavlja srečo, zdravje in dolgo življenje, skratka življenje v harmoniji s samim seboj.

Metoda notranji smehljaj je preprosta vizualizacijska meditativna tehnika, ki temelji na dejstvu, da se tako kot v celotnem kozmosu, tudi v naših telesnih organih prepletata pozitivna in negativna energija.

 

Naši organi pa so neposredno povezani s čustvi in vrlinami:

  • SRCE z ljubeznijo, srečo in sovraštvom
  • PLJUČA s pogumom in žalostjo
  • VRANICA z iskrenostjo, stabilnostjo, vznemirjenjem in skrbmi
  • LEDVICE z nežnostjo, mirnostjo in strahom
  • JETRA z ljubosumjem, jezo, zamero, krivdo in prijaznostjo

 

meditacija notranji smehljaj

Kadar se v naših organih nakopiči preveč negativne energije, ki nam jemlje življenjsko moč, to lahko vodi v razvoj bolezni. Če se jezimo, smo pod stresom in napeti, naši organi izločajo strupene izločke, ki blokirajo energetske kanale in povzročajo povišan krvni pritisk, hitrejše bitje srca, nespečnost, prebavne motnje, pomanjkanje apetita…

S tem ko se smehljamo navznoter, vse do svojih organov in žlez, pa naši organi izločajo neke vrste nektar, ki hrani in ščiti celo telo. Telo se počuti cenjeno in ljubljeno, organi postanejo mehkejši, bolj sproščeni in tako bolje opravljajo svoje delo.

Z notranjim smehljanjem pretvarjamo negativna čustva v pozitivna, odpravljamo napetosti, stres in tako preprečujemo nastanek bolezni. Poveča se naša vitalna energija v vseh notranjih organih in žlezah, izboljša se naše počutje in naš um se popolnoma umiri. Notranji smehljaj nam pomaga, da zopet vzpostavimo globlji stik z našim telesom in duhom in nas popelje do harmonije s samim seboj.

 

 

    Metodo Notranji smehljaj je razvil veliki taoistični mojster – Mantak Chia, katerega sem imela čast spoznati in se od njega učiti tudi sama. ♥

mantak chia monika radic

The post Meditacija Notranji smehljaj appeared first on Sijem.si.

]]>
Članek o meditaciji v Slovenskih novicah: ”Priporočajo jo celo zdravniki” https://sijem.si/meditacija-intervju-monika-radic-sijem/ Sun, 11 Sep 2016 21:44:26 +0000 https://www.joga-smeha.com/?p=1 O meditaciji se zadnja leta čedalje več govori; mogoče se je udeležiti skupinskih vodenih, mnogi jo izvajajo sami v zavetju svojega doma, meditiramo lahko tudi med tekom, vrtnarjenjem… Priporočajo jo celo zdravniki. Večina se z njo začne redno ukvarjati zaradi življenjskih preizkušenj ali zato, ker so z njeno pomočjo lažje kos vsakodnevnim izzivom. Seveda toPreberite več

The post Članek o meditaciji v Slovenskih novicah: ”Priporočajo jo celo zdravniki” appeared first on Sijem.si.

]]>

članek o meditaciji

O meditaciji se zadnja leta čedalje več govori; mogoče se je udeležiti skupinskih vodenih, mnogi jo izvajajo sami v zavetju svojega doma, meditiramo lahko tudi med tekom, vrtnarjenjem… Priporočajo jo celo zdravniki. Večina se z njo začne redno ukvarjati zaradi življenjskih preizkušenj ali zato, ker so z njeno pomočjo lažje kos vsakodnevnim izzivom. Seveda to ni novodobna pogruntavščina, temveč starodavna veščina.

 

Poznamo več vrst meditacije, ki imajo različne namene, od vsakega posameznika oziroma njegovih želja pa je odvisno, katero bo izbral, pripoveduje Monika Radič iz Ljubljane, ki je tečaj za vaditeljico meditacije opravila pri Cristy Žmahar. »Meditacija je lahko statična, dinamična, skupinska ali individualna, z odprtimi ali zaprtimi očmi. Nekaterim zadostuje zgolj usmerjanje pozornosti na dih in opazovanje lastnih misli. Lahko se osredotočamo na svoje telo ali na plamen sveče. Nekaterim ustreza ponavljanje manter, drugim zvočna meditacija – gong, bobnanje.«

Na vprašanje, kaj je meditacija in zakaj sploh meditirati, odgovarja: »Meditacija je čudovito orodje, ki nas privede do globljega spoznavanja samega sebe. Je tehnika, s katero popolnoma sprostimo telo in umirimo um, vendar je veliko več kot le sprostitev. Z njo dosežemo višje stanje zavesti, ki nam omogoči, da na življenje pogledamo z drugačnega zornega kota. Omogoči nam vpogled vase in opazovanje lastnih misli, občutkov.

Z redno meditacijo spoznamo, da nismo naš um, da nismo naše misli, in se ne poistovetimo s svojimi občutki. To ne pomeni, da izbrišemo vse misli in se popolnoma izklopimo, temveč jih opazujemo, sprejmemo, vendar se vanje ne zapletamo. Če smo pripravljeni, se nam začnejo odkrivati vzorci, prepričanje, ki nas omejuje, in naša naloga je, da to razrešimo. Z meditacijo prisluhnemo sebi, spoznamo, kaj nas zares osrečuje. Okrepi se intuicija, in ko se odločimo, da ji bomo sledili, zaživimo mirno in harmonično.

Tako lahko izboljšamo vsa področja svojega življenja, zmanjšamo stres in z njim povezane zdravstvene težave. Z meditacijo dvignemo raven energije in krepimo pozitivna občutja.« Ko človek pride do spoznanja, da mora v življenje vnesti spremembe, in se odloči za meditacijo ali drug način za dosego tega cilja, večinoma pričakuje hitre rešitve, čudeže. »Znanost in tehnika sta v zadnjih desetletjih tako napredovali, da enako pričakujemo tudi pri osebnostni rasti. Želimo si čudežnih tabletk, čarobne paličice, ki bi nas v hipu rešile vseh težav, naše življenje pa bi se spremenilo v pravljico. A tako ne gre. Osebnostna in duhovna rast zahtevata čas in predanost. To je proces, ki traja vse življenje, vendar je vreden truda.«

Kaj se običajno zgodi, ko začetnik začne meditirati? »Delovati začne um, misli bežijo sem in tja, nismo osredotočeni. Ko se zapletemo v lastne misli, postanemo nemirni, jezni, nezadovoljni in opustimo meditacijo. Mislim predamo nadzor, kar nas utruja in nam jemlje energijo. Meditirati pa bi morali ravno v teh trenutkih. Treba je vztrajati in – kar je najbolj pomembno – se ne obsojati. Sprva poskusimo meditirati 15 minut na dan in čas postopoma podaljšujemo. Ko pride misel, jo sprejmemo, vendar se ne ukvarjamo z njo. Pustimo, da gre mimo nas. Tako se počasi naučimo obrzdati svoj um in takrat postane naš zaveznik. Ko se naučimo usmeriti pozornost tja, kamor si želimo, postane naš pogled na svet bolj svoboden, jasen, širok, bolj smo pozorni in osredotočeni. Tako postanemo odprti za znake, ki nas vodijo na pravo življenjsko pot.«

Tukaj in zdaj

Sprememb seveda ne moremo pričakovati, čeprav meditiramo več ur na dan, če hkrati ohranjamo stare navade. Cilj meditacije je, da stanje, ki ga dosežemo med meditiranjem, ponotranjimo in smo vsak trenutek polno prisotni, da torej živimo tukaj in zdaj. Večinoma si predstavljamo, da meditirajoči vedno sedi po turško, vendar pa lahko meditiramo tudi med vsakodnevnimi opravili, če smo le v polnosti prisotni v sedanjem trenutku in se ne zapletamo v misli, pojasnjuje Monika Radič. Meditacija je lahko tudi poslušanje pomirjujoče glasbe, hoja, vrtnarjenje, kuhanje, slikanje…

Težko, a ne nemogoče

Meditacija je koristna, saj nas nauči, da ne počnemo več stvari hkrati, ampak se vsakokrat osredotočimo na eno. Buda je dejal: Kadar hodiš, hodi. Kadar stojiš, stoj. Kadar sediš, sedi. Ne nihaj sem in tja, pripoveduje sogovornica. »V današnjem hitrem tempu življenja je to težje, vendar ni nemogoče. Ravno zdaj je bolj kot kadar koli prej pomembno, da se malce ustavimo, se zazremo vase in stopimo v stik s samim seboj. Tako je naše življenje bolj mirno in harmonično. Ker smo osredotočeni in polno prisotni pri vsem, kar počnemo, se manj utrudimo. Tako tudi veliko lažje meditiramo in duhovno hitreje napredujemo. Postanemo pozornejši do drugih, zato se izboljšajo tudi medsebojni odnosi.«

 

Smehljanje organom

Monika Radič vodi tudi jogo smeha, zato je želela smeh nekako kako vpeljati še v meditacijo. »Dobro vem, kako koristen je smeh, zlasti glasen. Ko se recimo nekomu nasmehnemo, mu s tem polepšamo dan in nasmeh nam samodejno vrne. Zakaj ne bi to delovalo tudi v našem telesu? Koliko dobrega lahko naredimo zase, če se smehljamo tudi navznoter! Ko sem to začela raziskovati, sem ugotovila, da so se že stari Kitajci zavedali, kako koristno je smehljanje v notranjost telesa. Starodavno taoistično prakso je v svojo metodo prenesel izjemni mojster Mantak Chia in razvil meditativno tehniko notranji smehljaj. Nad odkritjem sem bila navdušena, zato sem se, ko sem izvedela, da bo v začetku novembra obiskal Slovenijo, brez obotavljanja prijavila na njegov seminar.«

Metoda notranji smehljaj je preprosta vizualizacijska meditativna tehnika. »Tako kot v vesolju se tudi v naših organih prepletata pozitivna in negativna energija. Vsi organi so povezani z določenimi čustvi, in kadar so naše misli negativne, se ta energija kopiči v njih. Kadar recimo rečemo, da nam gre nekaj na jetra, ta jeza resnično vpliva na naša jetra. Če se negativni občutki v telesu nalagajo predolgo, to lahko vodi v različne bolezni. Z notranjim smehljanjem v organe pošiljamo pozitivno energijo, pretvarjamo negativna čustva v pozitivna, odpravljamo napetosti, stres in tako preprečujemo zdravstvene težave. V vseh notranjih organih in žlezah se poveča vitalna energija, izboljša se počutje in um se popolnoma umiri. Tako zopet vzpostavimo globlji stik s svojim telesom in duhom.«

Ker zagovarja celostni pristop, se pri meditaciji s tehniko notranji smehljaj najprej osredotoči na notranje organe. »V sebi začutimo pristno radost in razvijemo ljubeč odnos do sebe. Šele nato smo pripravljeni na angelsko meditacijo in tako bolj odprti za odgovore, ki jih želimo prejeti. Ko smo sproščeni, mirni, se ne obsojamo in smo prijazni do sebe, začnemo dosegati najboljše rezultate. Delo na sebi postane prijetno in osrečujoče.«

Natalija Mljač

 

Vir: “Priporočajo jo celo zdravniki” Slovenske novice, priloga Na Zdravje, 25.11.2016. Natalija Mljač.

 

The post Članek o meditaciji v Slovenskih novicah: ”Priporočajo jo celo zdravniki” appeared first on Sijem.si.

]]>